רובנו מכירים את אפשרויות המיזוג הסטנדרטיות. עד כה, הדילמה היתה פחות או יותר בין שתי אופציות כלליות: רכישת מזגן נפרד לכל חדר, או השקעה במערכת מיזוג מרכזית.

מיזוג מרכזי הינו כמובן שקט יותר, אסתטי יותר, יעיל יותר, מפזר את האויר בצורה אחידה ומאפשר כיסוי מושלם של הצנרת ופתחי מיזוג למראה יפה ועדכני. מצד שני, לעתים קרובות יש צורך בהנמכת התקרה בשטחים נרחבים של הבית כדי לחפות על הצנרת.

היתרון הגדול בהתקנת מזגן נפרד לכל חדר הוא האפשרות לשלוט בצורה מלאה בטמפרטורה הרצויה בכל חדר בנפרד, עם אפשרות כיבוי מלא בחדרים שאינם נמצאים כרגע בשימוש והתאמה מלאה לכל אחד מבני הבית והעדפותיו האישיות. אבל…אם לומר את האמת, מזגנים עיליים הינם מכוערים למדי, ולא תמיד יעילים מספיק. לפעמים התחושה היא כי יש לבחור מה עדיף לך: לקום מהשינה שטוף-זיעה או עם אף גדוש…

לפני מספר שנים, יצא מזגן ה"אוינוורטר" לשוק ושינה מעט את המאזן בכך שהציע מערכת גמישה יותר, בה ניתן לסגור את פתחי המיזוג בחדרים שאינם נמצאים בשימוש. המערכת מתאימה אוטומטית את מהירות המדחס לשליטה בזרם הגז הנדרש – וכתוצאה מכך, צריכת החשמל יורדת. במילים אחרות: זו מערכת עם אפשרות התאמה לחדרים שאינם בשימוש, ולכן גם זולה יותר להפעלה.

אבל הבשורה האמיתית היא ה-VRF – המערכת החדשה שפרצה כעת לשוק.

הVRF לא רק מאפשר למשתמשים להתאים "מעט" או לחסוך "קצת" חשמל. מערכות ה-VRF מאפשרות התאמה מלאה והגדרות שונות לכל חלקי הבית – ממש כמו מזגנים עיליים נפרדים! בשונה ממזגנים נפרדים, ה-VRF הינה מערכת אחת מלאה, עם כל הפינוקים של מיזוג מרכזי, אבל היא גונבת את היתרונות של מזגנים עיליים נפרדים כך שהיא ממש מעניקה את הטוב – ורק את הטוב – שבכל אחת מהאפשרויות.

ויש לה יתרונות רבים נוספים. אין צורך להנמיך את התקרה, למשל. מערכת ה-VRF כוללת פתחי אוורור עדכניים שמשתלבים נפלא בעיצובים מודרניים. זו מערכת יעילה שזוללת הרבה פחות חשמל. אולי החשוב ביותר – היא מאפשרת, לדוגמא, לקרר את המטבח ולחמם את חדר השינה, ולכבות לגמרי את המזגן בסלון – הכל מתוך מערכת אחת ומילת קסם אחת: VRF.

ההבדל בין ה-VRF למזגנים שהיכרנו עד כה הוא הרבה יותר מגימיק. זו באמת מהפכה בעולם המיזוג. ולכן, למרות העלות הגבוהה-יחסית של ההתקנה הראשונית, אנו צופים כי המערכת החדשה עתידה להיות הלהיט הגדול בקהילת רוכשי המיזוג בשנים הקרובות.